Srebro Mistrzostw Polski Michała Ostrowskiego

W Radomiu w dniach 03-08 maja odbyła się XVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w boksie. W imprezie wystartowało 108 zawodników w 13 kategoriach wagowych. W kategorii 54kg rywalizował zawodnik Klubu Sportowego “Cios-Adamek” Gilowice – Michał Ostrowski. Nasz wychowanek spisał się znakomicie docierając do finału Mistrzostw Polski.

W 1/4 finału Michał pokonał Patryka Runowskiego z KS Damnica, w 1/2 finału Michał Króla z “Kontry” Elbląg by w finale zmierzyć się z reprezentantem Legii Warszawa Konradem Dąbrowskim.
Ostatecznie Michał zajął świetne II miejsce zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski.
Walka finałowa wzbudziła wiele kontrowersji wśród obserwatorów, jednak wszyscy znający realia boksu amatorskiego w Polsce zdaja sobie sprawę ze sposobu sędziowania. Dość napisać że niektóre walki kończyły się wynikiem 1:0, a nawet 0:0!
Michał finał rozpoczął bardzo dobrze, już na początku czysto trafiając dwa razy prawym prostym i kontrolując przebieg rundy. Jakież jednak było zdziwienie trenera Dariusza Kudzi gdy na tablicy punktowej wyświetlił się wynik 1:0 dla przeciwnika.
Ogólnie rzecz biorąc na temat jakości sędziowania i “układów” należy spuścić zasłonę milczenia, żeby nie tracić niepotrzebnie nerwów. Zainteresowani mogą odnaleźć w internecie zapisy video walk finałowych i wyrobić sobie własną opinię.
Najważniejszy dla nas jest fakt, że Michał nie traci zapału do pracy i wspólnie z trenerem cierpliwie zamierza realizować kolejne cele sportowego planu.
W najbliższym czasie wystąpi w meczu Reprezentacji Śląska z Ukrainą.
Gratulujemy sukcesu!
Zdjęcia z imprezy


Komentarze:


wszyscy widzieli ze dabrowski w finale byl o klase lepszym zaodnikiem od ostrowskiego. zgadzam sie z punktowaniem sedziowskim na ’’maszynki’’ to pomylka. ale samemu dabrowskiem jeszcze pare ciosow nie zaliczyli. ostatecznie wynik koncowy to 3;0 dla dabrowskiego. bardzo ladna walka gratulacje dla obu.!Chyba ci się kolego z żywca walki pomyliły? wiadomym jest, że wchodząc do ringu z zawodnikiem z “dużego” klubu, który jest promowany przez układy np: z warszawki czy wrocławia masz na wstępie 2 – 3 pkt do tyłu!!! a walka Ostrowskiego finałowa była przynajmniej wyrównana a 3 – 0 to skandal, przynajmniej w finale sędziowie mogliby darować sobie układy!!! pozdrale nie oszukujmy sie. walke wygral dabrowski. i walka na pewno nie byla wyrownana. POZDR.walka była wyrównana i wg mnie i nie tylko mnie walke wygrał Ostrowski, znajomy sędzia (obiektywny!!!) dał 5 do 3 dla Ostrowskiego! chyba jesteś z warszawki choć podpisujesz się żywiec ;), oczywiście każdy ma swoje zdanie pozdro…chyba jeszcze 1000 lat zanim uklady sie skoncza w naszym pieknym kraju szkoda ze mlodziez bez przeszlosci jest troszke pokrzywdzonaukłady chyba nigdy się nie skończą!!!Z lekkim opóźnieniem dodajemy zarejestrowaną walkę finałową:

Obejrzyjjacek_legniczanin / Witam Jurku ! Jurku na zdjęciu wyszedłeś jak zwasze okazale, monitor ktf3ry sfotografowałeś też niezły kawał sprzętu.Mam propozycję, może teraz zrf3b zdjęcie jakiejś fajnej pielęgniarce ktf3ra dba o Ciebie ? Wszystkiego dobrego,dobrego humoru, powrotu do zdrowia, a kiedy zdecydujesz się to i na trasy biegowe. Serdecznie pozdrawiam jacek_legniczaninjacek_legniczanin / Witam Jurku ! Jurku na zdjęciu wyszedłeś jak zazswe okazale, monitor ktf3ry sfotografowałeś też niezły kawał sprzętu.Mam propozycję, może teraz zrf3b zdjęcie jakiejś fajnej pielęgniarce ktf3ra dba o Ciebie ? Wszystkiego dobrego,dobrego humoru, powrotu do zdrowia, a kiedy zdecydujesz się to i na trasy biegowe. Serdecznie pozdrawiam jacek_legniczanin