Mistrzostwa Śląska

W dniach 15-17 października w Knurowie odbyły się Mistrzostwa Śląska Kadetów i Juniorów w boksie.
Klub Sportowy “Cios-Adamek” Gilowice reprezentowało trzech zawodników: Michał Ostrowski, Mateusz Majerczyk i Dawid Ostrowski.
Wychowankowie trenera Dariusza Kudzi zaprezentowali się z bardzo dobrej strony zdobywając dwa złote i jeden brązowy medal imprezy.
Michał Ostrowski w grupie wiekowej Kadet (kat.57kg) w walce finałowej pokonał przez RSC zawodnika klubu “06 Kleofas” Katowice Aleksego Kraczlę.
Mateusz Majerczyk w grupie wiekowej Junior w finale (kat.54kg) zdecydowanie na punkty pokonał zawodnika z Jaworzna Bartłomieja Nowakowskiego.
Dawid Ostrowski (Junior) w 1/4 finału pokonał na punkty Konrada Pipałę “06 Kleofas” Katowice, a w 1/2 finału na punkty przegrał z Szymonem Białasem (Tychy), sięgając po brązowy medal.
trener Dariusz Kudzia był bardzo zadowolony z postawy podopiecznych podkreślając doskonałą dyspozycję Michała i Mateusza, którzy pewnie sięgnęli po raz kolejny po tutuły mistrzowskie na Śląsku. Cieszy również III miejsce Dawida, który powraca do startów po dłuzszej nieobecności w ringu.