5 lat KS "Cios-Adamek" Gilowice!


Decyzja o założeniu KS „Cios –Adamek” Gilowice zapadła po zwycięskiej walce z Briggsem, czyli w momencie gdy Tomasz Adamek został Mistrzem Świata federacji WBC w wadze półciężkiej. W Komitecie Założycielskim znaleźli się koledzy Tomka Adamka: Dariusz Kudzia, Tomasz Wnętrzak, Marcin Puda i Jakub Plewa.
Od samego początku sam Mistrz Świata entuzjastycznie odniósł się do inicjatywy i bez wahania objął stanowisko Prezesa Klubu, obecnie jest Honorowym Prezesem. Zajęcia od początku istnienia klubu, jako I trener prowadzi Dariusz Kudzia, któremu pomaga II trener – Tomasz Wnętrzak, absolwenci AWF.
Postawiliśmy sobie za cel popularyzację boksu, jako dyscypliny sportu pomagającej młodzieży w kształtowaniu charakteru, w oparciu o wartości, które doprowadziły Tomasza Adamka do sukcesu: Wiara, Poświęcenie, Zaangażowanie, Pasja, Dyscyplina, Praca, Pokora.
Stereotypowe postrzeganie boksu w Polsce odbiega od naszej wizji. Dla nas, jako trenerów i pedagogów, sport to możliwość samorealizacji, kształtowania cech wolicjonalnych, odpowiedzialności i wzmacniania wiary w siebie. Narzędzia, którymi dysponujemy są ogólnie znane i tylko od naszych intencji zależy czy posłużą dobrym celom.
Podstawą założeń przy ustalaniu kryteriów rekrutacji na zajęcia była jak największa dostępność naszej oferty. Nie zamykamy drzwi przed nikim, nieważny jest wiek i doświadczenie osób, które chcą z nami pracować.
W naszej wizji postawiliśmy na pełną współpracę. Młodzi ludzie są uświadamiani, że w klubie, podobnie jak w życiu, bardzo dużo zależy od nich samych. Dostaną tyle, ile sami zechcą wziąć, ze świadomością pełnej odpowiedzialności za własne postępowanie. Właśnie w tym celu zaangażowaliśmy do współpracy naszego kolegę – Andrzeja Mazurka – pedagoga ze specjalizacją w dziedzinie resocjalizacji i profilaktyki społecznej. Dzięki niemu mamy możliwość wyciągania pomocnej dłoni do młodych ludzi, którzy w trudnym okresie dojrzewania czują się zagubieni i nierzadko wpadają w różnego rodzaju tarapaty. Chcemy, aby wychowankowie czuli nasze wsparcie i wiedzieli, że zawsze mogą liczyć na naszą pomoc. Dzięki temu udało się wytworzyć w klubie swoistą atmosferę przyjaźni, wzajemnego szacunku i zaufania.
Zajęcia w klubie nie oznaczają automatycznego wstępu na ścieżkę kariery sportowej, jak mogłoby się wydawać. W momencie pierwszego kontaktu osoby pełnoletnie, lub rodzice młodszych chętnych, deklarują zainteresowanie treningiem typowo rekreacyjnym, lub treningiem ukierunkowanym, z możliwością zajęć specjalnych (sparingi). Trener Dariusz Kudzia, po obserwacji zachowania podopiecznych, decyduje o ostatecznej formie zajęć.
W ciągu 5-ciu lat naszej działalności, przez salę treningową przewinęło się ponad 100 osób, zarówno dziewcząt jak i chłopców, osób w różnym wieku (od 5 do 70 lat). Z tego grona tylko nieliczni mają dosyć wytrwałości i ambicji aby regularnie poświęcać się ciężkiej pracy na treningach.
Z całej grupy wyselekcjonowało się 5-ciu zawodników:
Paulina Pyclik

– rocznik 1998, trenuje od 2005r, w 2009r stoczyła pierwszą oficjalną walkę sparingową.
Michał Ostrowski

– rocznik 1994, trenuje od 2005r, Brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików (2008r),
Srebrny medalista Mistrzostw Polski Kadetów (2010r),
Srebrny medalista Pucharu Polski Kadetów (2009r, 2010r), wielokrotny Mistrz Śląska.
Dawid Ostrowski

– rocznik 1993, trenuje od 2007r, Brązowy medalista Mistrzostw Śląska Juniorów (2010r).
Mateusz Majerczyk

– rocznik 1993, trenuje od 2005r, Brązowy medalista Pucharu Polski Kadetów (2009r),
Srebrny medalista Pucharu Polski Juniorów (2010r), Reprezentant Polski Kadetów na mecz
Polska-Słowacja (2009r), wielokrotny Mistrz Śląska.
Bartłomiej Luber

– rocznik 1991, trenuje od 2005r, Mistrz Śląska Juniorów (2009r),
Reprezentant Kadry Śląska na Mistrzostwa Polski Juniorów (2009r) i Młodzieżowców (2010r).
Trener Dariusz Kudzia współpracuje z koordynatorem Kadry Śląska prowadząc zajęcia w czasie zgrupowań, a posiadane kompetencje pozwoliły mu na prowadzenie Reprezentacji Śląska w Pucharze Polski Juniorów 2010, gdzie jego podopieczni zdobyli srebrny medal w klasyfikacji drużynowej.
W czasie 5-ciu lat działalności, pod wpływem nowych doświadczeń, na bieżąco modyfikowaliśmy metody i założenia treningowe. Nasza wizja i cele się nie zmieniają, a wszelkie trudności, zarówno w sferze organizacyjnej jak i sportowej, tylko motywują nas do jeszcze większego wysiłku.
Podczas pierwszych spotkań w gronie przyjaciół, gdy rodził się pomysł powołania klubu, marzyliśmy o obecności naszych wychowanków na Igrzyskach Olimpijskich w 2012-2016r i te marzenia ciągle nam przyświecają. Mamy wielką nadzieję, że ciężka praca i poświęcenie pozwoli nam pewnego dnia ucieszyć naszych kibiców i sympatyków godnymi sukcesami.
Te wszystkie osiągnięte dotychczas cele nie zostałyby zrealizowane bez wsparcia i zrozumienia naszych Rodzin, oraz grupy ludzi, którzy pomagają nam finansowo i organizacyjnie. Wszystkim chcemy gorąco podziękować.
Idąc za przykładem Honorowego Prezesa Klubu – Mistrza Świata Tomasza Adamka, nie tracimy wiary i mamy szczerą nadzieję, że ciężka i uczciwa praca zaprowadzi nas do celu.

Ze sportowym pozdrowieniem dla wszystkich sympatyków
z okazji jubileuszu 5-ciu lat działalności,
Sekretarz KS „Cios-Adamek” Gilowice
Tomasz Wnętrzak


Komentarze:


Tak trzymać Panowie! Oby tak dalej!Pozdrowionka z Tajlandii dla ks cios i wszystkich sympatykow klubu:)stilon.home.pl serdecznie zpzrasaam w czasach kiedy oficjalna strona trochę nie domaga przez brak kasy. Co do wychowankf3w. Przez Stilon przez ostatnie lata co by nie patrzeć ostatnio przeszło na pewno więcej Gorzowian jak przez StalDziewczyny,nie mogę uwierzyć że moje 2 uolniube blogi będą teraz jednym blogiem.Patrycja – uwielbiam Twf3j chleb pełnoziarnisty,jest idealny. Liska – tort orzechowy i sernik na piernikowym spodzie ktf3re upiekłam na Święta były wspaniałe, nie wspomnę już o tarcie orzechowej i innych wspaniałych przepisach. Nie chodzi tylko o przepisy, cudowne są zdjęcia, wspaniałe teksty, a ja właśnie dziś wrf3ciłam z Toskanii zaglądam do Was aby poszukać kulinarnych inspiracji, a tu taka niespodzianka :-)GosiaSamosia