Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki - MPJ 2011r

W Lublinie, od środy 16.03.2011r odbywają się Mistrzostwa Polski Juniorów. Mogłoby się wydawać, że zawody wyłonią najlepszych zawodników w Polsce w poszczególnych kategoriach wagowych. Niestety to tylko teoria. Fakty:
Śląski Okręgowy Związek Bokserski w tym roku nie przeprowadził Mistrzostw Śląska, obowiązującej eliminacji do Mistrzostw Polski. Będziemy próbować poznać powody takiej decyzji u Prezesa ŚOZB. Można przypuszczać, że wytłumaczenia takiego stanu rzeczy oprą się o kwestie finansowe. Jak w takim razie wyglądały kwalifikacje na Śląsku?
Wszystko pozostało w rękach koordynatora Kadry Śląska Pana Ryszarda D. Bardzo odpowiedzialne decyzje i dużo wątpliwości.
Decyzje zapadły: w kategorii wagowej 60kg nasze województwo reprezentuje zawodnik, który na codzień jest podopiecznym klubowym Pana Ryśka. Jak wiadomo wszystkie Ryśki to fajne chłopaki, więc sprawy można pozałatwiać. Trochę smrodku jednak zostanie, bo jak wytłumaczyć trenerom z całej Polski, że srebrny medalista Pucharu Polski i Mistrzostw Polski z 2010r – Michał Ostrowski nie startuje w najważniejszej tegorocznej imprezie? Zawodnik, który do tej pory w województwie nie przegrał żadnej walki. Po prostu KS “Cios” ma za małe “plecy”.
W Mistrzostwach wystartował za to Mateusz Majerczyk (kat. 56kg). W swojej pierwszej walce spotkał się z aktualnym Mistrzem Polski Seniorów, Brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów – Dawidem Michelusem. Przegrana na punkty, pochwały trenerów za ambitną postawę w ringu i bardzo cenne doświadczenie.
Wynik nie jest zaskoczeniem, natomiast fakt, że już w 1/8 finału Mateusz (srebrny medalista Pucharu Polski 2010r) trafia na faworyta imprezy może zastanawiać. Według listy startowej do tej walki powinno dojść najwcześniej w 1/4 finału.
To już historia i wnioski zostaną wyciągnięte z tej ważnej lekcji.
Pozdrowienia dla zawodników z życzeniami utrzymania zapału do dalszych treningów.
ps.
Ciekaw jestem ile osób trafi na ten tekst, jeśli czytałeś to proszę o komentarz.


Komentarze:


Panu Ryśkowi życzymy trafnych decyzji w przyszłości…Czy to aby nie nasz prezes Ryszard z klubu „Tęcza”?przestancie biadolic, ludzie jacy wy naiwni jestescie, gorzej niz dzieci. Co wy myslice, ze ktos co kolwiek da wam da na zlotej tacy, srebrny medalista, zloty medalista, nie przeginajcie, kogo to obchodzi. Wezcie sie lepiej do roboty i trenujcie chlopakow, bo jak macie czas na wysnuwanie takich nikogo níe interesujacych historyjek, to ja sie nie niczemu nie dziwie….…a musze przeprosic,,,dopiero teraz zobaczylem, kiedy i ile treningow sie odbywa w tygodniu,,,5 razy po 1,5 h,,,no to ja juz nic nie mowie,,,to nie boks to aerobic,,,,ciekawe jakbym powiedzial ze chce pracowac 1,5 h dziennie i zaplacic tym rachunki to by mnie wysmiali, ale tu jest trening 1,5 h gdziennie i wy macie jescze czelnosc cos marudzic, ,hmm no ciekawe, ale znając styl pracy Pana Ryszarda nie dziwi nic…Pan D. wszędzie pcha swoich wychowanków, tylko po co? .. A no po to, żeby ich obijano, bo żadnego wyniku nie zrobił np “rywal” Michała na tejże ważnej imprezie. Co więcej, Pan D. nie nadaje się na trenera Kadry i nie dziwie się, że wielu zawodników nie przyjeżdża na zgrupowania. To powinno dać do myślenia Prezesowi ŚOZB i miejmy nadzieje że w końcu nadejdzie taki dzień, w którym Pan D. zostanie zamieniony na innego, OBIEKTYWNEGO trenera który zrobi tam porządek! ;) A Wy chłopaki trenujcie dalej bo tylko ciężką pracą i wytrwałością można dojść do sukcesu ;) Pozdrowienia z Jastrzębia.co racja to racja. wykiwanie na mydłoPan D chce tylko wypromowac swoich zawodników i inni nie maja szans zablysnac a co do tego ze mistrzostwa slaska sie nieodbyly to tez szkoda ale problem jest taki ze na slasku jakies turnieje mtb czy tb,ligi itp.. sa rzadko zorganizowanesmrod az do wiednia. fajna strona- pozdro pawel d.Wyraźnie napisałem, że chdozi o Niemcf3w, a nie Polakf3w, więc zupełnie nie rozumiem sensu pytania. Natomiast liczba folksdojczf3w zamieszkujących ziemie II RP wynosiła kilkaset tysięcy osf3b, co przy braku dokładnych informacji nie zmienia faktu, że było ich stosunkowo wielu.fb link feat is only to show trophies to frdenis so they can gossip about them & for your boasting rights, nothing else is needed as you can go on fb thru your browser .