Cios na Turnieju „Miast Kopernikańskich”

W dniach 16-18 września w Grudziądzu odbył się jubileuszowy, XX Międzynarodowy Turniej Bokserski „Miast Kopernikańskich”. Na starcie stanęło 85 zawodników i 20 zawodniczek z 31 klubów. W zawodach uczestniczyli również zawodnicy ze Szwecji i Rosji.
Bardzo dobrze zaprezentowali się juniorzy KS “Cios-Adamek” Gilowice – Mateusz Majerczyk i Michał Ostrowski.
Michał Ostrowski (69kg) w 1/4 finału pokonał jednogłośnie na punkty Radosława Gockowiaka (Zawisza Bydgoszcz), a w 1/2 finału przegrał decyzją sędziów z rosjaninem Ryszardem Wojtyniszem – zdaniem obserwujących tę walkę trenerów werdykt był co najmniej kontrowersyjny.
Znakomitą dyspozycję w ostatnich tygodniach potwierdził Mateusz Majerczyk (56kg) docierając do finału. W 1/4 pokonał jednogłośnie na punkty rosjanina Ivana Zacharikova, w 1/2 finału szweda Toma Nilssona, w finale po bardzo wyrównanym pojedynku niejednogłośnie na punkty przegrał z rosjaninem Romanem Kadaczkinem.
Brązowy i Srebrny medal bardzo mocno obsadzonej imprezy to świetny wynik podopiecznych trenera Dariusza Kudzi.
Zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować już w najbliższych startach.