Cios w Reprezentacji Polski na Mecz Litwa-Polska

29 października w Silute na Litwie odbył się Międzypaństwowy Mecz Bokserski Litwa-Polska. Do Reprezentacji Polski powołani zostali zawdonicy KS “Cios” Mateusz Majerczyk i Michał Ostrowski. Mateusz (nominalnie 56kg) po raz kolejny już startował w kat.60kg przegrywając na punkty z Deividasem Girulisem.
Michał Ostrowski (69kg) mimo osłabienia tygodniową chorobą zwyciężył na punkty z Artiomasem Volkovasem. Trener Reprezentacji Polski Juniorów – Zbigniew Raubo – pochwalił występ naszych zawodników. Podkreślił, że pracując z jeszcze większym zaangażowaniem i poświęceniem, mogą liczyć na kolejne powołania i starty w Narodowej Kadrze.
Gratulujemy!


Komentarze:


Orwellian prophetI suecspt that you would eventually secumb to this gremlin. Your chache will store much info for a while then suddemnly…squish. I have a suspicion that it has to do with the image hosting which is not playing cricket with certain browsers.Back to the topic. Now that this young sexy thing has been elected, I am wondering if His Grace is going to mention her beliefe that the upper limit for abortion should stay at 24 months?.I’m sorry, Your Grace but I disagree. Congratulations to Chloe for the win – which was ectexped. But you could have put a blancmange up against Labour and it would have won. However, all this is going to do is to urge Cameron to do nothing much at all about the things that really matter.Come the next general election I won’t be voting to give him that mandate.